receta per turshi

RecetaKuzhine.net eshte faqja me e madhe shqiptare me receta gatimi nga kuzhina shqiptare, kuzhina kosovare dhe ajo e huaj per familjen tuaj. Ketu do te gjeni receta RecetaKuzhine.net eshte faqja me e madhe shqiptare me receta gatimi nga kuzhina shqiptare, kuzhina kosovare dhe ajo e huaj per familjen tuaj. Ketu do te gjeni receta Kuzhina Shqiptare Receta gatimi kryesisht nga kuzhina shqiptare, pa harruar dhe receta të veçanta nga mbarë bota. Në këto ditë vere me vapë kastravecat turshi jan mjaft të preferuara , siq jan përdorur edhe në kohërat e mëhershme gjër me sot. Receta gatimi nga me te vjetrat, tradicionalet(te gjysheve tona) deri ne recetat e gatimit me te sofistikuara dhe moderne. Shume receta te thjeshta dhe te shpejta do TURSHI ME DOMATE JESHILE, I presim domatet ne feta dhe i veme ne nje ene (jo alumin)., Per Femra, Shtepia, Kuzhina, Receta e Dites Përbërësit. 2 kg kastraveca të vegjël të fortë; 5 thelpinj hudhër të qëruar; 2 lt uthull rrushi; Për shëllirën: 5 lt ujë; 2 filxhana çaji kripë e trashë nje liber me fotografi dhe tekst per gatim nga Fikrije Ukelli - Ceka

Another Article :

The latest model Ferrari 599 facelifted 2012

Plans for the face-lifted version of the Ferrari 599 is supposed to be formed in the next 18 months, but the latest Ferrari model, FF, has proved quite a hit. In fact, it was such a hit that the Italian car has dropped plans face-lift version of 599 in favor of the successor model. Soon-to-be [...]


Renault Clio RS200 Raider, the latest 2012

For those of you who really want a car alternatives such as cars honda jazz, small and compact cars to run on prone areas such as congestion, then the new car 2012 Renault Clio RS200 Raider is the best choice for you. Not only the type of small car, but this car is also still [...]


GS Sertao G650, the latest BMW Motorcycles

Car manufacturer BMW world, has launched a dual sport bike with the latest specification by type G650 GS Sertao. The new variant of the BMW G650 which is the development of GS is equipped with better offroad capability.


New Mazda CX-5

Namely the world famous car manufacturer Mazda Motor Corporation (MMC), some time ago had announced the presence of the Mazda CX-5 2012, which will be held at the Frankfurt Motor Show 2011, the start date of September 13 to 25. By relying on the design philosophy of ‘Kodo – Soul of Motion’, which was inspired [...]


New Honda Jazz Hybrid & Brio

Honda launches four new vehicles in the Indonesia International Motor Show (IIMS) 2011. Four vehicles were the Honda Fit Hybrid, Honda Fit EV Concept, Honda CR-Z and Honda Brio, which in the claims as new products are more friendly to the environment. Honda Fit Hybrid Hybrid is the first hatchback from Honda, and implemented for [...]