receta per kifle

Receta e Trileces: http://www.artigatimit.com/2012/07/tr Behuni Fan: https://www.facebook.com/ArtiGatimit Twitter: https://www.twitter.com/ArtiGatimit RecetaKuzhine.net eshte faqja me e madhe shqiptare me receta gatimi nga kuzhina shqiptare, kuzhina kosovare dhe ajo e huaj per familjen tuaj. Ketu do te gjeni receta Recorded on April 11, 2009 using a Flip Video camcorder. receta gatimi per pergaditjen e kifleve te formave te ndryshme RecetaKuzhine.net eshte faqja me e madhe shqiptare me receta gatimi nga kuzhina shqiptare, kuzhina Ato të gjitha më sipër përveç të verdhës së vezës përzihen për disa minuta, gjersa të marri formë brumi. Pasi të bëhet brumi, lihet për Miellin e hudhe ne nje ene dhe ne te e hap nje vrim me gisht ne te cilen e hedh kripen sheqerin dhe tharmin.ne nje ene tjeter i hudh te dy vezet bashke me 1 liter qumshte 4 filgjana vaj 4 luge te mesme krype 8 luge te mesme sheqer 1 e gjysme luge te madhe maj miell Te gjitha perzihen deri sa te formohet 3 veze 3 luge sheqer 200 gr gjalp 1 gote qumesht 700 gr miell bar buket ,, (miell per embelsira) 1 luge gjelle kfasac (maja birre) Per mbushje mund Merni miellin adetivin per brum 2 vez qumshtin pak te nxeft dhe e pregadisim e lem pak te vine pastaj fillojm pregaditjen e kifleve ne forma sipas deshirs pastaj Abonohu dhe prano email-a per recetat e reja në portalin tonë!

Related Post :


Receta Trileces: http://www.artigatimit./2012/07/tr Behuni Fan: https://www.facebook./ArtiGatimit Twitter: https://www.twitter./ArtiGatimit ... Read More

kifle | Receta Kuzhine
RecetaKuzhine.net eshte faqja madhe shqiptare receta gatimi nga kuzhina shqiptare, kuzhina kosovare dhe ajo huaj familjen tuaj. Ketu te gjeni receta ... Read More


Recorded April 11, 2009 Flip Video camcorder.... Read More

Kifle formash të ndryshme | Receta Kuzhine
receta gatimi pergaditjen kifleve te formave te ndryshme RecetaKuzhine.net eshte faqja madhe shqiptare receta gatimi nga kuzhina shqiptare, kuzhina ... Read More

Receta Gatimi: Kifle me gërsheta - Gatuajme
Ato ë gjitha ë sipë përveç ë verdhë ë vezë përzihen pë disa minuta, gjersa ë marri formë brumi. Pasi ë ëhet brumi, lihet pë ... Read More

Receta Gatimi: Kifle - Gatuajme
Miellin hudhe ne nje ene dhe ne te hap nje vrim gisht ne te cilen hedh kripen sheqerin dhe tharmin.ne nje ene tjeter hudh te dy vezet bashke ... Read More

Kifle pa veze - Receta + Fotografi | Kuzhina Shqiptare
1 liter qumshte 4 filgjana vaj 4 luge te mesme krype 8 luge te mesme sheqer 1 gjysme luge te madhe maj miell Te gjitha perzihen deri sa te formohet... Read More

Kifle të vogla me çokollatë - Receta + Fotografi
3 veze 3 luge sheqer 200 gr gjalp 1 gote qumesht 700 gr miell bar buket ,, (miell embelsira) 1 luge gjelle kfasac (maja birre) Per mbushje mund... Read More

Another Article :

Hot Wheels 2011 Camaro Concept

Car manufacturer Chevrolet and Hot Wheels display their products, namely Hot Wheels Camaro Concept, which will be displayed at the SEMA Show 2011. Hot Wheels Camaro Concept is inspired from the ‘Custom Camaro’ – and painted 1:64 scale toy Spectraflame which became one of a collection of 16 original Hot Wheels cars were introduced in [...]


Mercedes-Benz C-Class Coupe

Automotive news information about the latest cars from Mercedes-Benz 2011 and this time it will release a Mercedes-Benz C-Class Coupe is different from before, and we will inform you about a little New Car 2012 Mercedes-Benz C-Class Coupe below. The newest addition to the series C-Class is Mercedes-Benz C-Class Coupe. This classy sports coupe combines [...]


New Motorcycles KTM Freeride 350 2012

Motor manufacturer KTM Sportmotorcycle AG, introduced its newest bike freeride KTM 350 2012 who will be present at the EICMA 2011 in Milan in early November. Motorcycles that have the new dual-purpose, aims to establish a two-wheel manufacturer in the segment of trail from Austria-adventure.


Luxury bike Land Rover Evoque

Land Rover is not only good at making luxury SUV. Land Rover launched the concept of street bike (road bike) Range Rover Evoque at the Geneva Motor Show 2011. Wind bike was designed by Land Rover design chief Gerry McGovern.


New Jeep Wrangler Call of Dutty Edition

After some time ago showing off the Jeep Grand Cherokee SRT8, 2012, now Chrysler Group introduced its newest product, the 2012 Jeep Wrangler Special Edition “Call of Duty: MW3″. Latest Wrangler using a machine with a capacity of 3.6L V6 Pentastar that have the power 285 hp, and the latest chapter is dedicated to the [...]